Provádíme hydrogeologický průzkum pro vyhledávání zdrojů podzemní vody, zjištění vlivu staveb a jiných zásahů do krajiny na odtokové a hydrogeologické poměry. Standardními produkty jsou:
Hydrogeologický průzkum pro vrtané studny se provádí tak, že se provede průzkumný vrt. Vrtné práce se zdokumentují. Dokumentuje se zejména geologický profil vrtu a zvodnění. Na průzkumném vrtu mohou provést čerpací zkoušky. Průzkumný vrt je zpravidla proveden tak, že jeho podzemní část má definitivní podobu vrtané studny. Po získání stavebního povolení studnya povolení odběru vody ze studny se provede pouze úprava zhlaví a napojení studny na zásobovaný objekt. Zpráva o hydrogeologickém průzkumu slouží podobně jako hydrogeologický posudek stavebním a vodohospodářským úřadům jako podklad pro povolení odběru podzemní vody a řeší rovněž bezpečnost odběru pro okolní studny a hydrogeologické poměry obecně. Hydrogeologický průzkum pro studnu dodáváme i v jednom celku, který obsahuje i projekt studny.
Hydrogeologický průzkum pro vrt pro tepelné čerpadlo se provádí v případě, kdy je potřeba vrtat před vydáním stavebního povolení. Využije se geologické legislativy a vrt pro tepelné čerpadlo se provede jako průzkumný vrt. Během hloubení vrtu se sleduje a dokumentuje reakce hladiny podzemní vody v okolních studních. Výstup z hydrogeologického průzkumu pro tepelné čerpadlo slouží podobě jako hydrogeologický posudek stavebním a vodohospodářským úřadům jako podklad pro vydání povolení jiného nakládání s vodami. Hydrogeologický průzkum pro vrt pro tepelné čerpadlo dodáváme rovněž v jednom celku, který obsahuje i projekt vrtu ve smyslu stavebním.
Hydrogeologický průzkum pro zásak dešťových vod nebo zásak přečištěných vod z ČOV. V současné době je moderním trendem likvidace dešťových vod sváděných ze střech, komunikací a jiných zpevněných ploch zásakem. Tento způsob likvidace dešťových vod je pozitivní z hlediska vodní bilance krajiny a lze jej považovat za „protipovodňové opatření“. V terminologii vodního zákona jde o „vypouštění do vod podzemních“ a vyžaduje hydrogeologický posudek nebo hydrogeologický průzkum, který řeší vliv zásaku na hydrogeologické a odtokové poměry a okolní studny a jiné objekty. Hydrogeologický průzkum provádíme v případě, že se jedná o složitější případ nebo větší množství zasakovaných vod. Hlavní náplní takového průzkumu je terénní ověření zasakovací schopnosti prostředí. K tomu slouží zasakovací zkoušky.
Hydrogeologický průzkum můžeme provést zároveň i s projektem zasakovacího objektu.